GPS w lusterku wstecznym

Na najbliższych targach w Hannoverze będzie zaprezentowany model urządzenia nawigacji samochodowej GPS zamontowanej w lusterku wstecznym.

Wszyscy przyzwyczaili się do urządzeń dedykowanych montowanych na przedniej szybie. Większość dąży do tego, aby ekran był jak największy, tak byśmy byli w stanie dobrze zauważyć najbliższą drogą. A w tym wypadku producent MirrorPilot prezentuje GPS wielkości 2,2 cala (QVGA)! Dla porównania, wielkość ekranu telefonów typu smartphone.

MirrorPilot

Sterowanie odbywać będzie się za pomocą pilota (przecież nie wypalcujemy sobie lusterka, w które patrzymy). Plusami tego urządzenia jest fakt, iż zamontowane jest pod dachem, a więc światło słoneczne nie ma wpływu na widoczność. Problem ostrego światła kierowanego od kierowców za nami został również rozwiązany. Lusterko będzie automatycznie regulowało natężenie światła.

Mirror Pilot

Kwestia map nie jest jeszcze w 100% jasna. Wiadomo, iż mapy jakie urządzenie będzie posiadać to Navteq. Standardowo Europa zachodnia, ale nie wiadomo jak z wschodnia i naszą Polską.

Osobiście uważam, iż mały ekran może być minusem. Zobaczymy, jak kierowcom przypadnie do gustu sterowanie za pomocą pilota. Poza tym, uważam, iż rozwiązanie jest nowatorskie i ciekawe. Ten typ GPS może przypaść ludziom lubiącym nowe rozwiązania oraz chących posiadać oryginalny sprzęt w swoim asortymencie.

Kategorie: Nawigacja GPS Tagi: , , , ,

Powiązane wpisy:

Uwaga Konkurs! Nawigacja do wygrania! Uwaga Konkurs! Nawigacja do wygrania!
Jest już nowa GPMapa 2008.3 Jest już nowa GPMapa 2008.3
Automapa w Naviroute N400 Automapa w Naviroute N400
Jak wgrać fotoradary do Garmina Jak wgrać fotoradary do Garmina

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.