Test Telefonu Nokia 8800

Testowałem już kilka rożnych telefonów, głównie opartych na systemie Symbian. Jednak chciałem podzielić wrażeniami z użytkowania telefonu wydanego do innej grupy klientów. W moje ręce wpadła Nokia 8800. Na rynku możemy spotkać różne rozwinięcia Nokii 8800 takie jak Sirocco, Arte, Sapphire, Carbon. Testowany telefon przeze mnie to „czysta” wersja Nokii z serii 8800.

Nokia 8800

Wygląd zewnętrzny

Elektronika telefonu jest zamknięta w metalowej obudowie. Podczas trzymania możemy z łatwością zauważyć, iż telefon jest dobrze zabezpieczony twardą obudową. Oczywiście takie użycie materiałów przekłada się na wagę. Telefon waży 134 gramy.

Telefon jest średniej wielkości, jego wymiary to 107 x 45 x 15 mm. Dobrze trzyma się w ręce i wygodnie nosi się go w kieszeni.

Nokia 8800

Forma obudowy zastosowana w tym telefonie to slider. Ciekawostką jest, fakt, iż dla wielu osób, które będą miały styczność z tym telefonem po raz pierwszy, będą chciały odsunąć klawiaturę w dół. Tutaj technolodzy zastosowali inną metodę i telefon jest otwierany przez wysunięcie górnej części telefonu.

Rozsuwanie jest łatwe, dzięki zainstalowaniu wypustki na kciuka, którą możemy pchnąć w celu wysunięcia górnej połowy telefonu.

Nokia 8800

Naszym oczom ukazuje się klawiatura. Dwa klawisze: nawiązania połączenia oraz rozłączenia. Poniżej klawiatura.
Podczas pisania wiadomości tekstowych miałem problemy z wciskaniem dolnego rzędu klawiszy. Moje palce nie należą do najmniejszych, więc musiałem delikatnie zmieniać kąt pisania. Jednak pozostałe osoby, nie miewały takich problemów, więc jest to tylko doznanie subiektywne.

Nokia 8800

Przód telefonu prezentuje wyświetlacz o wielkości 1,7 cala. Niżej metalowa pokrywa osłaniająca klawiaturę. W tym miejscu muszę zwrócić uwagę, iż na wyświetlaczu będziemy często spotykali odciski naszych palców. Jednak wystarczy przetrzeć kawałkiem materiału by wyświetlacz był znów w pełnej okazałości.

Tylna pokrywa baterii również wykonana jest z tego samego metalu, który pokrywa klawiaturę. Górna część w okolicy anteny wykonana jest z plastiku.

Nokia 8800

Od dołu praktycznie standardowo jak w większości telefonów Nokia złącza:
– gniazda ładowania,
– wejście zestawu słuchawkowego 3,5 mm.

Nokia 8800

Na bocznych ściankach występują przyciski zwalniające zaczepy w przypadku chęci rozsunięcia baterii. Brak przycisków regulacji głośności, do których wiele osób może być już przyzwyczajonych.

Nokia 8800

Wyświetlacz

Tak jak wspomniałem, wyświetlacz o wielkości 1,7 cala może wyświetlić 265 tys. kolorów. Na rynku w nowszych telefonach możemy spotkać o wiele większe wyświetlacze, tutaj ten wyświetlacz jest wystarczający.

Nokia 8800

Jego czytelność jest znakomita. Kwestie gustu stanowi tylko wybór odpowiedniego tematu dostępnego w telefonie. Ich kolorystyka jest różnorodna. Nie wszystkie są czytelne więc trzeba wybrać odpowiedni co do naszych preferencji.

Nokia 8800

System oraz menu

W Nokii 8800 znajdujemy standardowy system zastosowany w tych telefonach – s40. Menu identyczne jak w telefonach takich jak np. Nokia 6230i.

Nokia 8800

Możliwość dostosowania menu do własnych potrzeb w zależności od ustalenia formy menu czy kolorystyki.

W tym aspekcie nie ma się za bardzo co rozpisywać. Telefon nie ma tak dużych możliwości modyfikacji oprogramowania jak telefony na Symbianie. Jedyną opcją rozwinięcia funkcjonalności programowej to aplikacje Java.

Kamera

Kamera zastosowana w tym telefonie ma rozdzielczość 0,5 MPx. W Nokii 8800 kamera stanowi raczej dodatek, niżeli podstawową funkcjonalność.

Nokia 8800

Pamięć

Telefon posiada blisko 50 mb wbudowanej pamięci w telefonie. Na minus zaliczyłbym brak możliwości rozszerzenia o karty pamięci.

Telefon wyposażony jest w odtwarzacz mp3 oraz radio. Jeżeli chcielibyśmy się delektować naszą ulubioną muzyką spodziewalibyśmy się znacznie większej pojemności niż 50 Mb…

Bateria

W telefonie Nokia 8800 jest to jeden z bardziej dyskusyjnych aspektów. Standardowa bateria o pojemności 550 mAh jest bardzo słaba. Średnio wytrzymuje 1 (słownie: jeden) dzień. Tak, niestety, ale jeżeli chcemy korzystać z telefonu dłużej musimy zainwestować w baterię o większej pojemności. Osobiście dokupiłem większą, co spowodowało, że telefon wytrzymuje 3,5 dnia przy średnim użytkowaniu.

Na Internecie możemy spotkać wiele opinii, że jeżeli korzystać z Nokii 8800 to musimy od razu dokupić baterię z telefonu Nokia 8800 Sirocco. Lub po prostu zamiennik innych firm.

Podsumowanie

Nokia 8800, której test mieliście okazje powyżej został wydany na rynek na początki 2005r. Telefon był dedykowany do segmentu rynku ludzi zamożnych. Świadczy o tym cena. Na dzień dzisiejszy Nokia 8800 Sirocco około 1000 zł. Jednak jeżeli mam skupić się na omawianym modelu to poleciłbym go osobie, która chce zobaczyć jak to jest mieć telefon o średniej funkcjonalności ale wyglądający powiedzmy „szpanersko”. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż za te same pieniądze możemy mieć telefon ze znacznie większą ilością funkcji, powinniśmy się zastanowić, czy rzeczywiście jest sens wydawać pieniądze na ten telefon.

Bezdyskusyjną kwestią jest bateria. Jeżeli chcemy użytkować telefon bez wychodzenia z domu z ładowarką warto zainwestować w większej pojemności baterię.

Plusy:

– solidnie wykonana obudowa,

Minusy:

– bateria
– klawiatura może sprawiać problemy z pisaniem dla ludzi z większymi palcami

Kategorie: Telefony komórkowe, Testy Sprzętu, Testy Telefonów Tagi: , , , ,

Powiązane wpisy:

Samsung, Nokia a może Sony? Samsung, Nokia a może Sony?
Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy
Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000 Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000
Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic

Komentarzy: 3 do "Test Telefonu Nokia 8800"

  1. Robertix pisze:

    Czy miałeś okazję testowac Nokie 8800 sirocco? Bo z 8800 widzę tylko ten telefon

  2. Niestety jeszcze nie… :) a masz taki? Chętnie napiszę jakiś art. :)

  3. . pisze:

    kupilem ten telefon z ciekawosci i dlatego bo mi sie podobal. bateria tutaj to jakas porazka!! taki fajny telefon a bateria 1 dzien???? co to ma znaczyc? za ta cene mozna juz kupic nokie 6300 i mamy lepszy telefon z lepsza bateria!!! polecam ten telefon tylko tym ktorzy chca zoabczyc co znaczy wychodzic tylko z domu z ladowarka

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.