Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy

Ogólne

Samsung galaxy S to aktualnie jeden z najpopularniej użytkowanych telefonów. Cechuje go duży, czytelny 4 calowy wyświetlacz (amoled), relatywnie niewielka waga (119g), wbudowana pamięć 8gb oraz system android 2.2. Telefon prezentuje się bardzo ładnie. Mimo zastosowania plastikowych materiałów trzyma się w ręce dobrze i nie wygląda tandetnie. Przeciwnie, błyszczący tylny plastik wraz ze srebrną obudową wokół wyświetlacza, dodają mu elegancji.

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Wyświetlacz

Wyświetlacz wielkości 4 cali posiada rozdzielczość 480x800px. Zastosowana technologia Amoled nie wymaga od nas mocnego przyciskania wyświetlacza, bo czasami wystarczy nawet lekkie dotknięcie lub zaledwie zbliżenie palca by wywołać akcję.

Wielkość wyświetlacza wystarcza zupełnie do przeglądania Internetu, czytania poczty. W kwestii czytania ebooków w formie TXT jest to zupełnie wystarczające. Jeżeli chodzi o format PDF to jakość jest akceptowalna, co do wielkości wyświetlacza można dyskutować. Inną kwestią jest prędkość działania procesora w zależności od wielkości pliku PDF. Na większych plikach telefon ma tendencję do dłuższego ładowania plików. Jeżeli PDF składa się tylko z tekstu, to przeczytamy go wygodnie. Jeżeli ebook posiada więcej grafiki, wtedy zaczyna się walka z cierpliwością…

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

Porty

Samsung galaxy S na swojej obudowie wyposażony jest w port microUSB, dzięki któremu można podłączyć ładowarkę sieciową oraz kabel do transmisji danych. Dużym plusem jest to, że telefon można ładować też przez microUSB z komputera. Co prawda ładuje znacznie dłużej – mniejsze napięcie.
Obok portu znajduje się wejście słuchawkowe standardowego Jacka 3,5 mm. Można podłączyć do niego dowolne słuchawki. Znacznie lepsze niż dostajemy w zestawie z telefonem.
Oba porty umieszczone są w górnej części obudowy.

Samsung Galaxy S

Prędkość działania

Telefon wyposażony jest w procesor o częstotliwości 1GHz serii ARM Cortex-A8. Ponadto telefon wyposażony jest 512 MB pamięci RAM. Oba te parametry pozwalają na komfortowe użytkowanie telefonu. Wiadome jest, że jeżeli na raz włączymy bardzo dużo aplikacji i ilość wolnej pamięci ram spadnie do kilkudziesięciu megabajtów to przyjemność ze swobodnego użytkowania telefonu zniknie.

System android

W Samsungu znajdziemy zainstalowany system android wersji 2.2 Froyo. Osobiście interfejs przypadł mi bardzo do gustu. System chodzi sprawnie i nie powinno się mieć żadnych wątpliwości. Podczas użytkowania telefonu kilka razy telefon się zawiesił, ale była to przyczyna aplikacji a nie samego Androida.
Do androida można zainstalować wiele aplikacji. Dostępne są one przez Android Market lub można dogrywać bezpośrednio z komputera wrzucając aplikacje w formie plików *.apk na pamięć telefonu a następnie wywołując jest eksploratorem plików.

Pamięć

Samsung Galaxy S i9000 posiada wbudowaną pamięć o pojemności 8GB. Dodatkowo pamięć można rozszerzyć kartami MicroSD.
Wielkość pamięci wewnętrznej jest dyskusyjna. Jeżeli nie przechowujemy ogromnej biblioteki muzycznej naszych mp3 to pamięć powinna wystarczyć. Generalnie na przechowywanie kilkudziesięciu książek (lub gazet) w PDF powinno w zupełności wystarczyć. Dla wybrednych zawsze jest opcja rozszerzenia pamięci o dodatkowe karty MicroSD.

Kamera

Telefon wyposażony jest w aparat o rozdzielczości 5Mpx. Jest to standard jak na obecne telefony. Na jakość zdjęć nie można narzekać, jeżeli ma służyć do uwiecznienia przypadkowych chwili czy spotkania ze znajomymi to nie powinno się mieć większych obiekcji. Jeżeli jednak będziemy brali pod uwagę kwestie takie jak jakość zdjęć w ciemności, w ruchu, ISO to wiadomo, że telefon nie może mieć sobie równych nawet ze średniej klasy cyfrówką.

Bateria

Bateria dostępna jest pod tylną obudową i może być wymieniona jeżeli tylko ulegnie zużyciu. Pojemność baterii wynosi 1500mAh. Według producenta wystarczyć powinna 750h w czasie czuwania. W praktyce w użytkowaniu średnio intensywnym, to jest dziennie około 15 min w Internecie, około 1-2h rozmowy, bateria wytrzymuje około 3-4 dni. Osobiście ten wynik mnie satysfakcjonuje.
Jako plus trzeba dodać, że nie jest problemem ładowanie baterii przez dowolne gniazdo USB, przez co nie trzeba wszędzie nosić ładowarki. Wystarczy kabel micro USB.

Samsung Galaxy S

Podsumowanie

Podsumowując całokształt wykonania Samsunga Galaxy S i9000 mogę powiedzieć, iż osobiście polecam telefon. Generalnie widać po wielkości sprzedaży, że telefon odniósł sukces i jest to model bardzo popularny. Naturalnie, aktualnie dostępny jest już model Samsung Galaxy S II, a toczą się w Internecie dyskusje na temat Galaxy S III.

Sumując, trzeba powiedzieć, że jakość telefonu ocenić można na plus, jak również jego całokształt funkcjonowania. Na minus można powiedzieć, iż trzyma się w cenie. Cały czas wartość nawet na rynku wtórnym oscyluje w okolicach 1000 PLN.

Plusy:
– dobra jakość wykonania
– przyzwoita bateria
– duży, czytelny ekran, z bardzo dobrym „dotykiem”
– stabilność działania

Minusy:
– nadal wysoka cena

Kategorie: Telefony komórkowe, Testy Sprzętu Tagi: , , , , ,

Powiązane wpisy:

Samsung, Nokia a może Sony? Samsung, Nokia a może Sony?
Na sprzedaż: Samsung E2370 Solid Na sprzedaż: Samsung E2370 Solid
Zapowiedź testu Tablet GoClever i101 (10.1) Zapowiedź testu Tablet GoClever i101 (10.1)
Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000 Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.