Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic

Nokia 5310 XpressMusic to model kierowany do miłośników muzyki. Specjalnie wykonana obudowa z przyciskami do odtwarzania muzyki, oraz zestaw zawierający słuchawki to tylko niektóre zalety tego muzycznego telefonu.

Nokia 5310 xpressmusic

Wygląd zewnętrzny

Rozpoczynając od bardzo małych gabarytów telefonu, bo zaledwie: 103,8 x 44,7 x 9,9 mm i wadze 71g, trzeba przyznać, że telefon jest bardzo lekki i możemy odnieść wrażenie delikatnego. Jednak kolorystyka modelu testowanego (czerwono-czarny) wskazuje na telefon dla ludzi aktywnych.

Nokia 5310 xpressmusic

Gabaryty telefonu umożliwiają bardzo wygodne posługiwanie się telefonem w ręku. Chowając telefon do kieszeni czasami możemy mieć wrażenie, że telefon zaginął, jednak jego małe gabaryty nie powodują obciążenia dodatkowym balastem.

W tak cienkiej obudowie Nokia zamontowała następujące wejścia:
– na górze telefonu gniazdo słuchawek 3,5mm, złącze USB
– po lewej, obok przycisków odtwarzacza złącze ładowarki.

Nokia 5310 xpressmusic

Nokia 5310 xpressmusic

Odtwarzacz muzyczny Xpress w 5310

Telefonu używam już kilka miesięcy i mogę powiedzieć, że jakość dźwięku jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę standardowe słuchawki dostarczone w komplecie wraz z telefonem. Kolejną zaletą tego telefonu jest złącze Jack 3,5mm, co pozwala podłączyć do telefonu dowolny zestaw słuchawkowy.

Nokia 5310 xpressmusic

Raz podłączałem słuchawki firmy Bose. Przyjmując jakość słuchawek jako jedną z lepszych, trzeba przyznać, że telefon poradził sobie bardzo ładnie i jakość dźwięku zachwyciła by nie jednego audiofila.

Odtwarzacz w Nokii 5310 uruchamiany może być na dwa sposoby. Pierwszy standardowy, poprzez wybranie aplikacji w menu. Drugi o wiele szybszy: poprzez wciśnięcie przycisku Play na klawiaturze odtwarzacza muzycznego, tuż przy wyświetlaczu.

Nawigacja po odtwarzaczu jest wygodna, możliwość Tworzenia własnych list, wybieranie gatunków muzyki, czy wykonawców. Osobiście odczułem brak odpowiedniej regulacji głośności, czyli skala jest zbyt mało szczegółowa. (Tylko) 8 stopni ustalenia głośności, ale momentami brakuje pośredniego stopnia.

Bateria w Nokia 5310

Omawiając odtwarzacz muzyczny należy wspomnieć w tym momencie o baterii. Dotychczas z odtwarzaniem muzyki w telefonach miałem styczność w telefonach z Symbianem. Nie da się ukryć, że nie było to najlepsze rozwiązanie – 1 lub 2 dni i bateria do ładowania. W przypadku Nokii 5310 XpressMusic bateria w tym małym telefonie jest tak wytrzymała, że przy normalnej pracy wystarczy na 5-6 dni użytkowania telefonu. Natomiast jeżeli codziennie słuchamy muzyki, czas użytkowania telefonu na jednym cyklu ładowania baterii obniży się do 3 a nawet 4 dni! Szeroki ukłon w stronę Nokii!

Wyświetlacz

Standardowy jak na dzisiejsze czasy: 2 cale i 240 x 320 pikseli. Czytelność na ekranie bardzo dobra. Możliwość dopasowania kolorystyki ekranu nie przeszkadza w użytkowaniu telefonu.

Nokia 5310 xpressmusic

Pamięć telefonu

Wbudowana pamięć w telefon, czyli 30mb jest stanowczo niewystarczalna na potrzeby odtwarzania muzyki. Pamięć można rozszerzyć o karty typu MicroSD. Karta 2GB wystarczy już na kilka ciekawych albumów.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę segment, na jaki jest kierowany telefon muszę przyznać, iż jest to bardzo udany model. Telefon bardzo dobrze sprawuje się jako odtwarzacz muzyczny. Nie mam żadnych wątpliwości co do wytrzymałości baterii. Po użytkowaniu telefonu przez ponad pół roku trudno było mi się doszukać wad, które dyskwalifikowały by ten telefon.

Plusy:
– bardzo dobry odtwarzacz muzyczny (jakość muzyki)
– wyposażenie telefonu (słuchawki muzyczne w zestawie)
– wejście Jack 3,5mm
– bardzo dobra bateria

Minusy:
– bardzo trudno się doszukać…

Kategorie: Telefony komórkowe, Testy Sprzętu, Testy Telefonów Tagi: , , , ,

Powiązane wpisy:

Samsung, Nokia a może Sony? Samsung, Nokia a może Sony?
Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy
Najpopularniejsze urządzenia mobilne do Internetu Najpopularniejsze urządzenia mobilne do Internetu
Prędkość telefonów z Symbianem Prędkość telefonów z Symbianem

Jeden komentarz do "Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic"

  1. Marcin pisze:

    Jak ktos nie wymaga to jako mp3 wystarczy! ale trzeba duza karte dac. 2gb to troche malo. No i polecam lepsze sluchaweczki do tego
    pozdrooo!

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2023 Chumber.pl.