Gry planszowe dziś

Choć obecnie mamy bardzo wiele interesujących możliwości spędzania wolnego czasu, faktem jest, że ciągle jeszcze chętnie sięgamy po gry planszowe, które mogą dostarczyć znakomitej rozrywki zarówno najmłodszym jak i osobom dorosłym w różnym wieku. Jakie gry planszowe możemy wybrać obecnie? Naturalnie ciągle popularne są gry tradycyjne jak np. Monopoly, szachy, warcaby, młynek czy tryktrak. Warto jednak podkreślić, że w sklepach dostępne są różnego rodzaju, stosunkowo niedawno opracowane, gry ekonomiczne, przygodowe, wojenne, imprezowe i oczywiście przeznaczone specjalnie dla dzieci.

texas holdemWarto poświęcić kilka słów grom dla dzieci, ponieważ są one nie tylko źródłem rozrywki. Zwykle mają one również niezaprzeczalne walory edukacyjne. W przypadku takich gier jak np. „Świnka Peppa” czy „Anty-Monopoly” dzieci muszą wykazać się myśleniem logicznym, gry te rozwijają zdolności matematyczne. Co ciekawe, znajdziemy także gry dla małych dzieci – nawet dla dzieci w wieku 1,5-3 lat. Chodzi tutaj zwłaszcza o gry, w które dziecko możemy zagrać z osobą dorosłą, a które uczą rozpoznawać np. kolory lub kształty.

A jak wygląda kwestia gier dla dorosłych? Poza wspomnianymi już grami tradycyjnymi obecnie dostępne są gry planszowe i karciane, które mogą wciągnąć na długie godziny. Poker, texas holdem, brydż, szachy, chińczyk – wszystkie te gry mają oczywiście swój urok, ale nie da się nie zauważyć, że obecnie modne są raczej gry (zarówno planszowe jak i karciane) o charakterze ekonomicznym albo strategicznym itd.
Nowoczesne gry planszowe wyróżniają się nie tylko dopracowaną grafiką, ale także ciekawą fabułą. Sporą popularnością cieszą się np. gry tematyczne, które pozwalają nam przenieść się niejako do alternatywnej rzeczywistości. Jedną z najbardziej znanych gier tego typu są „Osadnicy z Catanu” – gra, która doczekała się dotąd kilku kontynuacji i która ma fanów w różnych rejonach całego świata.

Jedno jest pewne. Decydując się na grę historyczną, fantastyczną itd., gwarantujemy sobie nawet kilkugodzinną rozrywkę na najwyższym poziomie.

Kategorie: Ogólne

Powiązane wpisy:

Call Center i telekomunikacje. Call Center i telekomunikacje.
Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć
Jak wybrać smartfona? Jak wybrać smartfona?
Outsourcing IT – wady i zalety Outsourcing IT – wady i zalety

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.