Jak najtaniej zdjąć simlocka

Wiele osób kupując nowe telefony szuka możliwości zdjęcia z simlocka. Najczęściej jest to spowodowane faktem, iż sprowadzają taki telefon z zagranicy, bo jest taniej. Albo po prostu mieli okazję kupić po okazyjnej cenie lub był to telefon ich marzeń.

Wracamy do Polski i okazuje się, że cena zdjęcia simlocka to prawie połowa wartości telefonu. Na dodatek trwa to kilka dni, bądź na chwilę obecną nie ma możliwości zdjęcia simlocka z tego telefonu.

x-sim simlockOd dłuższego czasu obserwuje rynek związany z usługą zdejmowania simlocka. Na allegro, od niedalekiego czasu pojawiły się „czarodziejskie” karty umożliwiające uminięcie blokady simlock.

Zasada działania karty polega nie na zdjęciu simlocka, lecz na oszukaniu mechanizmu telefonu, tak by karta symulowała działanie na operatorze, na którego jest założona blokada simlock. Generalnie rzecz biorąc takie działanie jest bezpieczne, gdyż nie ingerujemy w sprzęt, ani oprogramowanie telefonu. Dodatkowo, nie tracimy gwarancji, gdyż wcześniej wizyta w serwisie automatycznie pozbawiała nas gwarancji.

x-sim simlockMowa o kartach typu Magic Sim, albo x-sim, turbo sim. Dostępne są na allegro po dość przystępnych cenach, gdyż wynosi ona około 30 zł. Karta jest wielokrotnego użytku. Jej funkcjonowanie polega tylko na przycięciu naszej karty w odpowiednim miejscu, a następnie nałożeniu karty na np. x-sim.

Kartę wkładamy do telefonu i uruchamiamy go. Od tego momentu możemy korzystać z nowego telefonu bez ograniczeń. Cena tej operacji wyszła nas około 30 zł a na dodatek może się nam przydać w przyszłości.

Tak więc blokada simlock z telefonów takich jak iPhone, Nokia N95, czy z innych drogich telefonów nie stanowi już problemu.

Kategorie: Telefony komórkowe Tagi: , , , , ,

Powiązane wpisy:

Call Center i telekomunikacje. Call Center i telekomunikacje.
Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć
Jak wybrać smartfona? Jak wybrać smartfona?
Outsourcing IT – wady i zalety Outsourcing IT – wady i zalety

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2023 Chumber.pl.