Jak wybrać najlepszy tani internet?

Internet jest nieograniczonym źródłem wiedzy na wszelkie tematy. Można dzięki niemu znaleźć pożądanego usługodawcę, zrealizować przelewy w banku czy porozmawiać ze znajomymi w serwisach społecznościowych. Na co dzień wykorzystujemy Internet na tysiące sposobów. Coraz powszechniej łączymy się z siecią internetową za pośrednictwem urządzeń mobilnych, w tym telefonów komórkowych. W takim wypadku powinniśmy pomyśleć, jak wybrać najlepszy tani Internet do telefonu. Czym kierować się przy wyborze?

Kryteria wyboru

Decydując się na pakiet internetowy u danego operatora, powinniśmy zwracać uwagę na szereg kryteriów, dzięki którym wybierzemy nie tylko tani Internet, ale i usługę odpowiadającą naszym potrzebom i oczekiwaniom. Przy podejmowaniu decyzji kierować musimy się następującymi kryteriami:
• stosunek ceny do jakości usługi internetowej,
• dostępnością Internetu,
• poziomem obsługi klienta,
• korzystną umową lub brakiem konieczności jej podpisywania,
• formą wykonania usługi.
Jeśli często korzystamy z Internetu w telefonie, wybierzmy pakiet z największą ilością transferu danych, podawanych w MB lub GB. Im będzie ich więcej w wybranym pakiecie internetowym, tym dłużej i bardziej intensywnie będziemy mogli korzystać z Internetu mobilnego.

Tani, ale niekoniecznie zły

Tani Internet budzi często obawy klientów, którzy mogą przypuszczać, że jakość takiego połączenia będzie niska i w konsekwencji nie będą mogli łączyć się z siecią internetową. Nie musi jednak tak być. Wszystko zależy od zaoferowanych przez operatora klientom parametrów pakietu internetowego. W transparentny, czytelny dla wszystkich sposób są one przedstawiane przez operator wirtualnego Lebara Mobile, który niedawno wkroczył na polski rynek ze swoją ofertą. Operator oferuje najtańszy Internet w pakietach nawet od 3 zł za 100 MB transmisji danych. 3,5 GB Internetu mobilnego u tego samego operatora kosztuje już 50 zł na 30 dni.

Kupując tani Internet mobilny musimy być świadomi faktu, że transfer rzędu np. 100 MB szybko może zostać przez nas wykorzystany, chociażby przy słuchaniu muzyki, przeglądaniu zdjęć w serwisach społecznościowych czy przy okazji oglądania filmów i pobierania wiadomości mailowych z dużymi załącznikami. Jeśli jednak potrzebujemy pakietu internetowego w telefonie komórkowym tylko w szczególnych przypadkach, np. podczas wakacji, tani pakiet 100 MB Internetu mobilnego będzie doskonałym wyborem.

 

Kategorie: Internet Tagi: , ,

Powiązane wpisy:

Call Center i telekomunikacje. Call Center i telekomunikacje.
Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć
Jak wybrać smartfona? Jak wybrać smartfona?
Outsourcing IT – wady i zalety Outsourcing IT – wady i zalety

Jeden komentarz do "Jak wybrać najlepszy tani internet?"

  1. teatr w Opolu pisze:

    Od wielu lat w pley na kartę i jestem zadowolony

    http://teatrekostudio.pl

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.