Mozilla Firefox Mobile coraz bliżej

Doszły mnie słuchy, iż Mozilla Firefox dla urządzeń mobilnych jest coraz bliżej. Postanowiłem się przyjrzeć temu bliżej. Znalazłem jedno demo na Youtube dotyczące omawianego produktu.

Przeglądając film zwróciłem uwagę, iż aplikacja będzie zawierać wiele nowych udogodnień dla użytkowników. Jedno jest pewne, będzie to nowe rozwiązanie dla przeglądarek mobilnych.

Już na wstępie widać różnicę, duży ekran z oknami, zakładkami oraz przyciskiem „plus”, który włącza nową pustą zakładkę.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie ruchów palcem w prawą i lewą stronę. Kolejno, w prawo otwiera panel nawigacyjny, w lewo zaś, przenosi nas z powrotem do pulpity, gdzie do wyboru mamy poprzednie strony lub możliwość otwarcia nowej, pustej zakładki.

Co nam jeszcze zaoferuje nowa Mozilla Firefox? Na dole widzimy pasek skrótów, który jest nowością w mobilnych przeglądarkach internetowych, a zarazem ma ułatwić nawigację na naszych telefonach, urządzeniach MDA, PDA.

Poniżej zapraszam do filmu prezentującego możliwości nowej Mozilla Firefox.

Pewnym faktem jest to, iż mobilna wersja przeglądarki Mozilla nie ujrzy światła dziennego szybciej niż zapowiadana premiera Mozilla Firefox 3.0 dla PC, która odbędzie się już 17 czerwca 2008r.

Więcej informacji, które pisałem na temat Mobilnych przeglądarek internetowych można poczytać tutaj.

Kategorie: Telefony komórkowe Tagi: , , ,

Powiązane wpisy:

Sprawnie działający Skyfire – 0.85.0.8084 Sprawnie działający Skyfire – 0.85.0.8084
Przeglądarka Skyfire już dostępna na Symbian! Przeglądarka Skyfire już dostępna na Symbian!
Fennec czyli mobilny Firefox Fennec czyli mobilny Firefox
Opera Mobile nadejdzie w czerwcu! Opera Mobile nadejdzie w czerwcu!

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.