Play Online z Huawei E160

Kilka dni temu miałem okazję używać zestawu Play Online z modemem USB Huawei E160. Zestaw trafił do mnie z przedpotopowym laptopem Armada M700. Na pokładzie z Windows 98. Problem polegał na tym, że nie ma supportu sterowników do tego modemu na systemy niższe niż Windows 2000 i nie można było korzystać z internetu z innego interfejsu jak wejście LAN.

Huawei e160Jedynym rozwiązaniem była instalacja Windowsa XP. Zastanawiałem się jak będzie system chodził na tym super demonie szybkości 650 MHz. Ale jakoś hulał.

Po instalacji systemu zająłem się instalacją modemu. Muszę powiedzieć, iż instalacja jest bardzo łatwa i przyjemna. Po włożeniu modemu do gniazda USB automatycznie wyskakuje program instalacyjny. Kilka klików „dalej…” i mamy gotową aplikację. Podłączenie się do sieci to również bułka z masłem Uruchamiamy aplikację Play’a i klikamy widoczny przycisk Połącz.

W moim domu łapał zasięg UMTS tak więc necik dobrze hulał. Modem posiada wbudowane wielokolorowe diody sygnalizujące rodzaj połączenia na jakim pracujemy oraz złącze na kartę pamięci microSD. Interfejs modemu to oczywiście USB 2.0

Kategorie: Ogólne, Telefony komórkowe Tagi: , , , ,

Powiązane wpisy:

Konkurencyjna oferta Play Online na kartę Konkurencyjna oferta Play Online na kartę
30 minut za 3zł w Play 30 minut za 3zł w Play
NIM i Push to talk w Era, Orange i Play NIM i Push to talk w Era, Orange i Play
Taniej w play – Gruszki i ceny minut spadają same! Taniej w play – Gruszki i ceny minut spadają same!

Komentarzy: 2 do "Play Online z Huawei E160"

  1. Dawid pisze:

    Modem świetnie się wpisuje ;)

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.