Samsung Galaxy S5 – dlaczego warto go mieć?

Samsung Galaxy S5 – dlaczego warto go mieć?

 

Najnowszy flagowiec koreańskiej firmy Samsung ujrzał światło dzienne 24 lutego 2014 roku, natomiast do sprzedaży trafił 11 kwietnia. Od tego momentu cieszy się ogromną popularnością na rynku telefonii komórkowej. Jakie są jego najważniejsze zalety? Dlaczego warto zdecydować się na zakup modelu?

Budowa smartfona

Samsung Galaxy S5 został wyposażony w ekran Super AMOLED. Jego przekątna wynosi 5,1 cala, natomiast wykorzystana rozdzielczość to 1920×1080 px. Warto podkreślić, że wyświetlacz samoistnie dostosowuje się do warunków, ponieważ posiada automatyczną regulację jasności. Innowacyjnym rozwiązaniem, który wyróżnia smartfona wśród innych urządzeń tego typu, jest czytnik linii papilarnych, uniemożliwiający korzystanie z aparatu osobom nieupoważnionym. Odblokować go mogą jedynie właściciele (3 uwierzytelnione osoby). Pamięć operacyjna telefonu to 2GB, z kolei pamięć danych wynosi 16 lub 32GB. Kwestią decydującą jest wybrana wersja. Opcjonalnie, istnieje możliwość zastosowania karty o pojemności maksymalnej 128GB. Samsung Galaxy S5 cechuje się ponadto wodoszczelnością i jest odporny na oddziaływanie kurzu. Na jego obudowie została umieszczona specjalna uszczelka. Panel tylny wyprodukowano z plastiku, jednak jego wygląd przypomina do złudzenia perforowaną skórę, dzięki czemu jest doskonałe przyczepny. Ekran modelu natomiast pokryto szkłem Corning Gorilla Glass 3. Jego warstwa nie dopuszcza do pojawienia się szpecących rys. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 4.4.2.

Aparat Galaxy S5

Na uwagę zasługuje główny aparat modelu, o rozdzielczości 16 Mpx. Fotografie mogą być wykonywane w trybie HDR, z kolei autofokus wymaga jedynie 0,3 sekundy, by ustawić odpowiednią ostrość. Można to również zrobić na już gotowym zdjęciu. Producent deklaruje, że to najszybciej działający autofokus na rynku. Smartfon gwarantuje także jakość 4K podczas nagrywania filmów, a odtwarzacz wideo umożliwia wyświetlanie napisów, których rozmiary mogą być modyfikowane. Aparat przedni posiada maksymalnie 90-stopniowy kąt widzenia, dzięki czemu jest przystosowany do zdjęć typu „selfies”. Samsung zadbał dodatkowo o duży wybór efektów. Użytkownik może między innymi wykonać kolaż lub zastosować efekt „bokeh”, dzięki któremu poszczególne elementy fotografii będą się lepiej prezentowały.

Możliwości korzystania z Internetu

Flagowiec Samsunga pozwala na korzystanie ze standardu LTE 4. Model został wyposażony w 4 anteny, gwarantujące szeroki zasięg. Dodatkowo posiada on akcelerator pobierania. Dzięki temu, że wykorzystuje dwa rodzaje łączności: LTE oraz Wi-Fi, osiągana jest najszybsza możliwa prędkość transferu.

Zakup Samsunga Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 można nabyć między innymi w sklepie Media Markt za 2499 złotych. Oferowany jest on również przez lokalnych operatorów komórkowych. Sieć Orange proponuje zakup modelu w cenie 1219 złotych, w ramach abonamentu Smart Plan Multi Max za 149,98 złotych miesięcznie, natomiast w abonamencie Play Nowa Formuła Europa Unlimited 179,99 złotych, aparat kosztuje 79 złotych. Operator T-Mobile w ofercie Premium III 199,99 złotych sprzedaje telefon za 519 złotych.

Kategorie: Telefony komórkowe, Testy Sprzętu, Testy Telefonów

Powiązane wpisy:

Call Center i telekomunikacje. Call Center i telekomunikacje.
Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć Nowoczesne technologie wpływające na precyzję zdjęć
Jak wybrać smartfona? Jak wybrać smartfona?
Outsourcing IT – wady i zalety Outsourcing IT – wady i zalety

Jeden komentarz do "Samsung Galaxy S5 – dlaczego warto go mieć?"

  1. Forbrukslån pisze:

    I’m looking forward to Samsung Alpha. Forbrukslån og kredittkortForbrukslån

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2789 Chumber.pl.