Jak przedłużyć czas działania baterii w laptopie

Nikt nie mówił, że studia w Niemczech są łatwe. Inna rzeczywistość, inna kultura, inna edukacja. Różnice między Polską a Niemcami są znaczne i widać je w wielu miejscach. Weźmy pod uwagę uczelnię. Kto w Polsce nosi codziennie laptopa na zajęcia? Ktoś powie, że „nosi”, ale czy codziennie? Albo ile osób w grupie 30 osobowej wyciągnie na zajęciach laptopa zamiast tradycyjnego papieru, który może przyjąć wszystko? Jedna, dwie?

Tak, to jest ogromna różnica. Tutaj nikt nie patrzy na Ciebie jak byś spadł z kosmosu, że notujesz za pomocą Worda zamiast długopisem z Euro Shopu :). Poznawszy realia studiów w Niemczech, zaczęliśmy codziennie nosić ze sobą sprzęt do szkoły. Bez względu na to czy masz wykład, czy ćwiczenia, możesz wyciągnąć komputer i korzystać z edytora tekstu, słownika, siedzieć na Internecie i nikt nie zwróci Ci uwagi!

Battery Doubler
Tym wstępem chciałem nawiązać do baterii w laptopach. Gdy bierzemy komputer na uczelnie z reguły korzystamy z niej. Można podłączyć komputer do prądu, ale co jeżeli na złość zapomnimy o zasilaczu? Co wtedy z jej czasem działania? Ile może na takiej baterii wytrzymać notebook? 1,5 ? 2 h ? I właśnie w tym momencie przychodzę z rozwiązaniem i pomocą dla osób potrzebujących.

Kilka dni temu przypadkiem wpadłem na program o nazwie Bartery Doubler firmy Dachshund Software. Ktoś zapyta: jak on to robi, że bateria trzyma nawet o godzinę dłużej? Program nie jest magiczny, lecz wykorzystuje kilka trików. Stara się spowolnić komputer do takiego stopnia, by można było z niego nadal swobodnie korzystać, dodatkowo wyłącza urządzenia z których nie korzystamy w danym momencie. Wszystko po to, by zaoszczędzić energię na każdą minutę.

Battery Doubler

Po za opcją wyboru stopnia oszczędności prądu możemy wybrać następujące możliwości oszczędności energii:
zwalnianie obrotów dysku twardego,
obniżenie poziomu światła na ekranie,
zwolnienie napędu CD/DVD,
zwolnienie procesora.

Battery Doubler

Program może być cały czas uruchomiony, sam się aktywuje, gdy tylko wyjmiemy kabel sieciowy.

Zapraszam do wypróbowania tego programu na waszych komputerach przenośnych. Chętnie usłyszę Wasze opinie.

Kategorie: Ogólne Tagi: , , ,

Powiązane wpisy:

Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie
Jak przyspieszyć staruszka Jak przyspieszyć staruszka
Eksplozja baterii prawdopodobnie przyczną śmierci Eksplozja baterii prawdopodobnie przyczną śmierci

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.