Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie

BaterieOsoby, które czytały mój test Nokii N95, zwróciły uwagę, iż pisałem o długości funkcjonowania baterii. Bateria w moim telefonie wytrzymuje przy maksymalnym czasie czuwania aż do 4 dni. Jak tego dokonałem? A więc tłumaczę.

Ile razy zdarzyło się, że jak tylko Twój telefon zaczął sygnalizować słabą baterię, podłączyłeś telefon do ładowania? A jak myślisz, ile jeszcze godzin ten telefon mógłbym wytrzymać bez kontaktu z nową dawką prądu? Kilka godzin, kilkanaście, a może aż jeden dzień?

To jest pierwszy punkt myślenia. Czyli ładujemy baterię dopiero jak telefon się rozładuje.

Wiem, że ktoś zapyta: „a co jak potrzebuję telefon zabrać ze sobą na ważne spotkanie?”, albo „spodziewam się ważnego telefonu w najbliższym czasie?” Wiem, że ta sytuacja jest dyskusyjna i przydała by się np. zapasowa bateria, taka, która jest gorszej jakości i nie żal jej jest nam. Ale załóżmy, że takie sytuacje mają miejsce bardzo rzadko i w ostateczności możemy telefon podładować.

Drugi aspekt, na który musimy zwrócić uwagę to długość ładowania. Niektóre szkoły formatowania baterii mówią, iż ładujemy baterię przez kilkanaście godzin. Ja osobiście uważam, tak jak technika nam pokazuje. Czyli w końcu po coś ten wskaźnik poziomu baterii jest w telefonie. Więc, ładujemy przez taki czas jaki wskazuje nam symbol ładowania.

Podsumowując:
– ładujemy telefon dopiero wtedy, gdy tego wymaga, czyli najlepiej do zera, aż się telefon sam wyłączy,
– ładujemy baterię przez taki czas, jaki wskazuje nam telefon.

Jako dowód mogę powiedzieć, iż tego patentu trzymam się z każdym moim telefonem. Na dzień dzisiejszy przy Nokii N95 telefon wytrzymuje 3-4 dni. Inne telefony? Co powiecie na 5 letni telefon Nokia 6610 z oryginalną baterią? Telefon eksploatowany tym sposobem wytrzymuje tydzień. A od pojawienia się pierwszej informacji o słabej baterii telefon działa jeszcze przez 1,5 dnia.

Na zakończenie powiem jeszcze, byście nie myśleli, że jak zaczniecie stosować się do tego patentu, to telefon już po tygodniu będzie działał 2 albo 3 razy dłużej. Sądzę, że rezultaty będą widoczne po około kilku miesiącach.

Chętnie usłyszę komentarze i pytania.

Kategorie: Telefony komórkowe Tagi: , ,

Powiązane wpisy:

Nowa Nokia E72 – następca Nokii E71 Nowa Nokia E72 – następca Nokii E71
Test telefonu Nokia E71 Test telefonu Nokia E71
Darmowa licencja Nokia maps na święta Darmowa licencja Nokia maps na święta
Test telefonu Nokia 6300 Test telefonu Nokia 6300

Komentarzy: 4 do "Jak przedłużyć działanie baterii w telefonie"

  1. scoker pisze:

    „A od pojawienia się pierwszej informacji o słabej baterii telefon działa jeszcze przez 1,5 dnia.” – i przez 1,5 dnia Ci pika, ze slaba bateria?!

  2. To dlaczego to co napisałem sprawdza się? :)

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.