Nokia 6131 NFC jako karta płatnicza

Nokia przy współpracy z Angielskim O2 testuje technologie Near Field Communications. Daje ona możliwość używania telefonu komórkowego, dokładnie Nokia 6131 NFC jako karty płatniczej, poprzez zbliżenie jej do czytnika.
nokia-6131-nfc-jako-karta-platnicza/”>

http://www.chumber.pl/images/6131NFC_2.jpg


W programie uczestniczą firmy takie jak: Transport for London, Transys, Barclaycard, Visa Europe, Nokia i AEG. Do testów wybrano 500 klientów firmy O2. Każdy z klientów został wyposażony w telefon Nokia 6131 NFC wraz z aplikacja O2 Wallet. Na „dzień dobry” każdy z użytkowników dostał w prezencie 200 funtów do wykorzystania. Klienci mogą korzystać z płatności kartą w sklepach takich jak: Books Etc, Chop’d, Coffee Republic, EAT, Krispy Kreme, Threshers oraz YO! Sushi. Mogą również płacić za bilety w transporcie publicznym.
Tranzakcje nie mogą przekraczać wielkości 10 funtów. Testy rozpoczęły się 28.11 i potrwają pół roku.
Na chwilę obecną tranzakcje nie są zabezpieczone kodem PIN. Trwają prace nad wdrożeniem tej technologii.

http://www.chumber.pl/images/6131NFC_1.jpg

http://www.chumber.pl/images/6131NFC_2.jpg

======

Osobiście uważam, że puki tranzakcje nie będą zabezpieczone kodem PIN narzędzie to nie będzie w pełni bezpieczne. Pomyśleć co może stać się z naszymi pieniędzmi w momencie zgubienia telefonu. Ludzie ostatnio gubią nagminnie telefony. W zeszłym tygoniu koleżanka (pozdro Asia!), a kilka dni temu brat (spoko brat, kupisz sobie nową sztuke ;) ).

Kategorie: Telefony komórkowe Tagi: , , , , , ,

Powiązane wpisy:

Flatrate w Polsce? Flatrate w Polsce?

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2023 Chumber.pl.