Nokia Mobile Dictionary – Słownik z lektorem

Nokia Mobile translatorMobilny słownik przydaje się w wielu sytuacjach. Kto by potrzebował brać ze sobą kilka słowników jadąc na podróż po Europie. Jak to się mówi: „Polak potrafi” i pewnie nie raz dogadałby się. Jednak dla tych co chcą połączyć dobry gadżet z ciekawą aplikacją polecam słownik Nokii.

W nowych modelach telefonów Nokia, takich jak: Nokia E55, E63, E66, E71, E75, 5320 XpressMusic, 5630 XpressMusic, 5800 XpressMusic, 6210 Navigator, 6220 classic, 6710 Navigator oraz 6720 classic słownik jest wbudowany, jednak wcześniejsze modele nie posiadają go. W pierwszej kolejności należy pobrać aplikację: Nokia Mobile Dictionary. Aplikacja jest niepodpisana, więc warto zadbać by można było ją zainstalować. Idę z pomocą i tutaj instrukcja jak złamać symbiana.

Nokia Mobile translatorNokia Mobile translator

Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast fakt, iż aplikacja jest dostępna za darmo, a bazy słownikowe można ściągnąć ze strony Nokii. Możemy mieć słownik tłumaczący polski na niemiecki, francuski na wietnamski, ukraiński na turecki i tak dalej… praktycznie każda kombinacja. Co ciekawe, słowniki posiadają wbudowanego lektora, więc oprócz samej pisowni możemy posłuchać pięknego głosu BON ŻUR (z francuskiego dzień dobry ;) ).

Nokia Mobile translator

Jedyny mankament, to to, iż możemy mieć w jednym momencie tylko 3 języki. Widać, Nokia miała w tym jakiś cel, by ludzie kasowali zbędne i wchodzili na stronę by ściągać kolejne. Rozwiązanie sprawdziłem na telefonie Nokia E51.

Nokia Mobile translatorNokia Mobile translator

Kategorie: Telefony komórkowe Tagi: , , , ,

Powiązane wpisy:

Samsung, Nokia a może Sony? Samsung, Nokia a może Sony?
Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic
Najpopularniejsze urządzenia mobilne do Internetu Najpopularniejsze urządzenia mobilne do Internetu
Prędkość telefonów z Symbianem Prędkość telefonów z Symbianem

Komentarzy: 2 do "Nokia Mobile Dictionary – Słownik z lektorem"

  1. Łukasz J. pisze:

    Ja to skomentuję tak:
    http://www.youtube.com/watch?v=fijBUeqiW0g

    :)

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.