Aplikacje na wakacje [Symbian]

Wybierając się na wakacje większość z nas zabierze ze sobą telefon. Nie będę się rozpisywał o tak oczywistej oczywistości, by zwracać uwagę na ograniczanie kosztów połączeń za granicą, ale chciałem napisać o kilku przydatnych aplikacjach, które mogą okazać się pomocne na wyjeździe wakacyjnym.

Bazując na swoim doświadczeniu, mogę powiedzieć, jakie aplikacje okażą się przydatne podczas zwiedzania nowego miasta, lub w razie potrzeby kontaktu z rodziną w Polsce.
Będąc w obcym mieście szukamy darmowych hotspotów. Najczęściej główny rynek miasta, centra handlowe, dworce, etc. Jednak bywają takie sytuacje, że jesteśmy w zasięgu wifi w hotelu, w którym przebywamy – wtedy problem mamy w dużej mierze rozwiązany.

Poniżej przedstawiam listę ciekawych i przydatnych aplikacji na wakacyjne wyjazdy.

Nokia Dictionary – bardzo dobra aplikacja dystrybuowana przez Nokię. Po co nosić ze sobą dodatkowo słownik, jak to samo możemy znaleźć w telefonie. Dodatkowo możliwość wysłuchania prawidłowej wymowy przez lektora. Merci!

nokia dictionary

Google Maps – mapy w telefonie. Bardzo przydatna aplikacja, zastępuje nawigację GPS oraz tradycyjną mapę. Nie ma potrzeby rozkładania mapy, lub atlasu za każdym razem. Telefon z wcześniej ściągniętymi mapami wystarczy by dojść do wyznaczonego celu w nieznanym miejscu.

google maps

Nokia Maps – konkurencyjna aplikacja do tej, którą wymieniłem wyżej. Użytkowanie w telefonie różni się delikatnie, ale kwestie wyboru pozostawiam każdemu z osobna.

nokia maps

ProfiMail – klient poczty elektronicznej. Warto raz na jakiś czas sprawdzić czy nasza skrzynka nie kipi od nowych wiadomości. Chyba, że na urlopie nie sprawdzamy nawet poczty prywatnej to pozostawmy ta aplikację w spokoju :).
Profimail jest bardzo użyteczną aplikacją. Definiowanie kilku skrzynek odbiorczych, stosowanie filtrów oraz inne opcje znajdziemy w aplikacji. Alternatywą może być wbudowany klient poczty w telefonach z Symbianem. Osobiście polecam ProfiMail.

Opera mini – przeglądarka stron www to obowiązkowa pozycja. Jest łatwa w obsłudze, działa szybko, nie wyświetla reklam. Przydatne narzędzie by sprawdzić na szybko wyniki lotto ;)

Fring – czyli klient Skypa na telefony z symbianem. Rozmowy za darmo, przez protokół Skype, bądź Instant Messaging

Client SIP – by rozwinać poprzedni punkt, dobry uzupełnnieniem będzie skorzystanie z darmowych rozmów za pomocą telefonii VoIP. Osobiście korzystam z VoIP discount. O zaletach i niskich cenach za pomołączenia pisalem w tym poscie: [nazwa postu]. Konfiguracja voipa na Symbianie daje możliwość darmowej rozmowy z ogromną masą krajów za darmo (przy możliwości skorzystania z sieci wifi).

Zapraszam do skorzystania!

Kategorie: Telefony komórkowe Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Powiązane wpisy:

Test telefonu Nokia E71 Test telefonu Nokia E71
Nokia Mobile Dictionary – Słownik z lektorem Nokia Mobile Dictionary – Słownik z lektorem
Konfiguracja VoIP na Symbianie Konfiguracja VoIP na Symbianie
Jak złamać Symbiana – Quick Hack Kit Beta Jak złamać Symbiana – Quick Hack Kit Beta

Komentarzy: 2 do "Aplikacje na wakacje [Symbian]"

  1. Łukasz Kliś pisze:

    Ten Fring to działa na jakiej zasadzie za darmo? Trzeba być podpiętym do WLAN, czy po prostu na co dzień po GPRSie też się da rozmawiać?

  2. By rozmawiać za free zakładam, że transfer danych masz za free – w tym wypadku WLAN. Jeżeli masz gprs to nie przejmujesz się tym :)

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.