Znaczny wzrost ruchu z Google

google analyticsW sobotę oficjalnie poinformowałem o ponownym starcie w funkcjonowaniu bloga. Przez ponad 2 lata blog stał odłogiem, ruch na niech przychodził, ale mały. Jednak wystarczający by blog mógł zarobić na domenę i serwer.

W dniu pierwszego postu znacznie wzrosła ilość odwiedzin z wyszukiwarki Google. Co ciekawe, ruch dotyczył nie tylko postu inauguracyjnego ale również postów sprzed kilku lat. Przeglądając statystyki w Google Analytics zauważyłem wejścia na frazy, które dotyczyły wpisów pisanych nawet na początku bloga. Ruch z wyszukiwarki Google wzrósł o 1500% ! Z kilku zapytań dziennie otrzymałem kilkadziesiąt zapytań tylko z wyszukiwarek. Bardzo mnie cieszy to, że na stronę były zapytania z frazami takimi jak:

To bardzo miłe ze strony wyszukiwarki Google, że tak gościnnie powitali mnie w swoich wynikach! Przy okazji, myślę, że ma na to wpływ również informacja na temat ostatnich zmian w algorytmie Google, w ostatnim tygodniu sporo było zamieszania na ten temat… Jeżeli jest tak jak możemy przeczytać w powyższym artykule, to warto pisać częściej, bo Google będzie faworyzował stronę w wynikach wyszukiwań.

Niestety jest też druga strona medalu. Wiele wejść z google zakończyła się przeglądem tylko jednej strony wraz z błędem Error 404. Dlaczego? Ponieważ zmieniłem na blogu formę wyświetlania postów. Usunąłem wszędzie daty z URLi. Mimo, iż od razu zgłosiłem nową mapę strony sitemap.xml do Google, nie wszystkie linki zdążyły się odświeżyć.

Mimo to, jestem dobrej myśli i działamy dalej by jak najszybciej zdobywać świeży traffic z Google!

Kategorie: Blog, Internet Tagi: , , , ,

Powiązane wpisy:

Odświeżamy Chumber.pl ! Odświeżamy Chumber.pl !
Jak zwiększyć traffic na blogu? Global Translator… Jak zwiększyć traffic na blogu? Global Translator…
Chińskie telefony komórkowe hurt, skejp do pobrania – Google keywords część 4 Chińskie telefony komórkowe hurt, skejp do pobrania – Google keywords część 4
Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW – B. Danowski, M. Makaruk Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW – B. Danowski, M. Makaruk

Komentarzy: 3 do "Znaczny wzrost ruchu z Google"

  1. Google wprowadziło zmiany w algorytmie i od razu wartościowsze strony wypłynęły… ale nie wszystkie. Też u siebie miałem wzrost ruchu z wyszukiwarki w tym okresie czasu.

    Co do 404, proponuję zrobić przekierowanie ze starej formy url na nowy i powinno być ok.

  2. Z tym przekierowaniem to zrobiłem szybko skrypcik w php i ładnie przekierowuje mi na posty bez daty.

  3. rafal pisze:

    ekstra!

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2023 Chumber.pl.