Test Sony Ericsson W580i

Klawiatura

Głównymi klawiszami, z jakich korzystamy są te umieszczone zaraz pod ekranem. Praktycznie można powiedzieć, iż klawiaturę numeryczną wysuwamy tylko do wywołania połączenia, bądź pisania SMSów. W każdym innym wypadku wystarczy posługiwać się klawiaturą nieosłoniętą.

Sony Ericsson W580i

Klawisze, o których mowa umożliwiają skróty do wielu przydatnych aplikacji. Jedną z nich jest odtwarzacz muzyki. Klawisz umieszczony jest w lewej dolnej części. Po naciśnięciu jego, system automatycznie przenosi nas do odtwarzacza muzyki. Jako ciekawostkę, można powiedzieć, iż głośnik umieszczony jest w głównych klawiszach nawigacji, czyli w samym centrum pod wyświetlaczem.

Sony Ericsson W580i

Pisanie SMSów jest wygodne. Mimo tego, iż klawisze są płaskie nie przeszkadza to, by wygodnie redagować krótkie wiadomości SMS.

Sony Ericsson W580i

System i menu

Z każdym nowym urządzeniem Sony Ericsson stara się coraz lepiej. Dobrze pamiętam czas, kiedy na Sony Ericsson k700i menu chodziło tak powolnie, że człowiek tracił cierpliwość. Przy w580i nawigacja jest płynna i przyjemna.

Grafika menu jest kolorystyczna i miła dla oczu użytkownika.

Producent wyposażył telefon w wiele przydatnych aplikacji. Poza kalkulatorami, organizerami oraz innymi aplikacjami znajdziemy ciekawy dział, jakim jest: Fitness.

Sony Ericsson W580i

Sony Ericsson W580i

Wbudowany czujnik ruchu umożliwia zapisywanie przebytej drogi. Każdy dzień jest rejestrowany i w każdej chwili możemy sprawdzić ilość przebytej drogi. Aplikacja działa na zasadzie, tej o której pisałem tutaj: Nokia Step Counter – policz przebytą drogę.

Sony Ericsson W580i

Sony Ericsson W580i

Sony Ericsson W580i

Taki dodatek ma swoje wady i zalety. Zaletą będzie fakt, że możemy zbadać naszą przebytą drogę. Jednak z wad mogę wymienić, iż nie jest to do końca wynik, na którym możemy polegać. Dodatkowym minusem jest fakt, iż uruchomiona aplikacja wpływa na większe zużycie baterii. Różnica jest znaczna – z 4 dni do dwóch.

Aparat fotograficzny w W580i

W telefonie muzycznym nie zapomniano również i o aparacie cyfrowym. Aparat zainstalowany w telefonie posiada obiektyw 2 Mpix. Zrobiłem trochę zdjęć, by zobaczyć jaką jakość prezentuje nam Sony Ericsson W580i. Zdjęcia są słabej jakości. Ale nie można powiedzieć by była to ogromna wada tego telefonu, gdyż jest to telefon muzyczny.

Zdjęcia wykonane Sony Ericsson W580i

Sony Ericsson w580i Sony Ericsson w580i
Sony Ericsson w580i Sony Ericsson w580i
Sony Ericsson w580i Sony Ericsson w580i
Sony Ericsson w580i Sony Ericsson w580i

Pamięć

Telefon posiada 12 Mb wbudowanej pamięci. Dodatkowo producent daje nam możliwość rozbudowy o zewnętrzne karty pamięci typu Memory Stick Micro.

Bateria

Bateria o pojemności 930 mAh umożliwia wg danych producenta na 370 godzin czuwania lub do 9-ciu godzin rozmowy. W normalnym użytkowaniu bateria wytrzymała około 4 dni. To dobry wynik. Wcześniej baterię sprawdziłem przy włączonej aplikacji fitness. Wynik zmniejszył się o połowę.

Wynik sprawdzany był na normalnym użytkowaniu telefonu. Dzienny czas rozmów około 30 min, ilość wiadomości SMS około 30.

Podsumowanie

Telefon Sony Ericsson W580i to telefon stylizowany na telefon muzyczny. Dzięki słuchawkom znajdującym się w zestawie możemy rozkoszować się świetnej jakości muzyką. Bateria w urządzeniu działa standardowy stopień czasu, jak na dzisiejsze telefony. Podsumowując, można powiedzieć, iż jeżeli telefon jest oferowany jako telefon muzyczny, to spełnia swój cel. Możemy go zabrać wszędzie, dzięki jego małym wymiarom schować do każdej kieszeni i rozkoszować się muzyką płynącą z telefonu.

Plusy:

– mały zgrabny telefon
– dobra jakość muzyki
– dobrej jakości słuchawki w zestawie
– relatywnie niska cena

Minusy:

– przydało by się jeszcze bardziej mocna bateria

Kategorie: Telefony komórkowe, Testy Sprzętu Tagi: , , , , , ,

Powiązane wpisy:

Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy
Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000 Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000
Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic
Najpopularniejsze urządzenia mobilne do Internetu Najpopularniejsze urządzenia mobilne do Internetu

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.