Test telefonu Nokia E71

Wyświetlacz

Zastosowany wyświetlacz w Nokii E71 ma wielkość 2,36 cala oraz wyświetla obraz w rozdzielczości 320x240px. Informacje prezentowane są bardzo czytelnie. Poniżej kilka screenów.

Nokia E71

Klawiatura w Nokia E71

Ten element telefonu również zasługuję na chwilę uwagi. W omawianym telefonie zainstalowano klawiaturę typu QWERTY. Po zmianie przyzwyczajenia co do pisania wiadomości tekstowych możemy znacznie szybciej redagować SMSy.

Nokia E71

Sama kwestia pisania smsów na początku była dla mnie skomplikowana – kwestia przystosowania, jednak samo pisanie na klawiaturze nie sprawia problemów. Często zwracam na to uwagę, gdyż nie mam małych i drobnych palców i wciskanie klawiszy o połowę mniejszych może stanowić dla mnie problem. W przypadku Nokii E71 pisanie jest bardzo wygodne i każde wciśnięcie klawisza jest wyczuwalne.

Nokia E71

Poza pełna klawiaturą QWERTY telefon posiada te same klawisze funkcyjne co Nokia E51. Możliwość przyporządkowania sobie dowolnych aplikacji pod cztery klawisze funkcyjne oraz dwa osadzone bezpośrednio pod wyświetlaczem.

System oraz pamięć telefonu

Czasy telefonów z systemem Symbian, które chodziły powolnie i długo czekało się na włączenie aplikacji minęły. Nokia E71 wyposażona jest w procesor o częstotliwości 369 MHz oraz 128Mb pamięci RAM. System działa sprawnie i bez przycinania.

Dostępna pamięć w urządzeniu to 110MB, jednak istnieje możliwość rozszerzenia pamięci o karty typu MicroSD do wielkości 8GB.

Menu telefonu

Telefon oparty jest na systemie Symbian OS 9.2, Seria 60 v3.1. Telefon posiada standardowe aplikacje dostępne w tej serii telefonów, czyli: kalkulator, kalendarz, notatki oraz tym podobne.

Nokia E71

Nokia E71

Kamera w E71

Obiektyw kamery zastosowanej w telefonie Nokia E71 to 3,2 megapiksela. Trzeba zwrócić uwagę, iż telefon posiada przeznaczenie biznesowe, więc kamera o tak dużym obiektywie nie ma tutaj kluczowego zastosowania. Jednak bywają sytuacje, gdzie zrobienie zdjęcia może być niezastąpione.

Poniżej kilka fotek prezentujących możliwości aparatu w Nokia E71.

Nokia E71 Nokia E71
Nokia E71 Nokia E71

Bateria

Jednym z częściej wymienianych zalet telefonu Nokia E71 jest zastosowanie bardzo dobrej jakości baterii. Bateria typu BP-4L o pojemności 1500 mAh pozwala na korzystanie z telefonu przez około 4-5 dni.

Nokia E71

Podsumowanie

Telefon na rynku pierwotnym jak i wtórnym utrzymuje się nadal na wysokim pułapie. Cena minimalna za jaką można dostać na chwilę obecną to minimum 700zł (rynek wtórny, 2009-05-21). Cena zawiera telefon wykonany w bardzo dobrej jakości posiadający między innymi funkcje modułu GPS, czy transmisji danych HSDPA.

Podsumowując, kupno telefonu jest warte wydanie kwoty bliskiej 1000zł. Otrzymujemy funkcjonalne narzędzie pracy, umożliwiające podłączenie szybkiego Internetu (HSDPA) czy nawigacji samochodowej GPS. Nawigacja po telefonie dzięki zastosowaniu klawiatury QWERTY jest bardzo przyjemna i korzystanie jest bardzo efektywne.
Telefon poleciłbym wszystkim osobom wykorzystującym telefon jako narzędzie pracy, korzystających z elektronicznych kalendarzy czy często surfującym po Internecie.

Plusy:

– solidnie wykonana obudowa,
– bateria,
– duży czytelny wyświetlacz,
– bardzo małe wymiary jak na tego typu telefon
– dobre wyposażenie telefonu w dodatki (futerał, karta)

Minusy:

– cena

Ocena ogólna 10/10

Kategorie: Telefony komórkowe, Testy Sprzętu, Testy Telefonów Tagi: , , , , , , ,

Powiązane wpisy:

Samsung, Nokia a może Sony? Samsung, Nokia a może Sony?
Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy
Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000 Zapowiedź testu Samsung Galaxy S i9000
Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic

Jeden komentarz do "Test telefonu Nokia E71"

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.