Test telefonu Sony Ericsson C309

Sony Ericsson c902 to model telefonu kojarzony z Jamesem Bondem. Zagrał jedną z ról gadżetów u specjalnego agenta 007. Czy telefon rzeczywiście sprosta wszystkim wymaganiom użytkowników. A pamiętajmy, że klienci nieraz mają większe wymagania od samego Bonda… O tym przekonajmy się poniżej.

Wygląd zewnętrzny

Sony-Ericsson c902 na pierwszy rzut oka prezentuje się jako solidny i dobrze zbudowany telefon. Jednobryłowe urządzenie mierzy 108 x 49 x 10.5 mm i waży zaledwie 107gram.

Sony ericsson c309

Telefon w ręku leży bardzo wygodnie. Chowając do kieszeni nie sprawia wrażenia cegły, natomiast jest wyrazisty.

Sony ericsson c309

Sony ericsson c309

Sony ericsson c309

Kamera 5mpx

Jedną z najistotniejszych cech tego telefonu to aparat o rozdzielczości 5mpx (2592х1944 pikxeli). Niestety, ale jakość zdjęć nie powala na kolana i wiele można jeszcze wymagać. Nie polecałbym zabierania tylko i wyłącznie tego telefonu na wakacje, jako podstawowe narzędzie do robienia zdjęć.

Sony ericsson c309

Sony ericsson c309

Sony ericsson c309

Mimo to, sam aparat może przydać się do zrobienia zdjęcia na szybko i wysłanie go w postaci MMSa. Aparat uruchamiamy poprzez odsunięcie górnej części obudowy.

Wyświetlacz

Standardowe wymiary jak na obecne czasy, czyli 2 cale i 240 x 320 pikseli. Co do czytelności nie powinniśmy mieć żadnych zastrzeżeń.

Sony ericsson c309

Jako ciekawostkę można przytoczyć tutaj fakt, iż wyświetlacz jest po części dotykowy. Zauważalne jest to na przykład podczas fotografowania. Ikony w dolnym i górnym rzędzie (patrząc z perspektywy poziomej podczas robienia zdjęć) są klikalne i umożliwiają nam wybór dodatkowych opcji.

Sony ericsson c309

Sony ericsson c309

Klawiatura

Podczas wnikliwego testowania starałem się znaleźć jak najwięcej szczegółów, które mogłyby określić ten model. Jednym z elementów była klawiatura. Dolny rząd klawiszy jest ustawiony zbyt płasko, przez co momentami trudno jest wcisnąć dolne klawisze. Jest to uciążliwe podczas pisania SMSów, lub w momencie wpisywania cyfr na klawiaturze.

Sony ericsson c309

Pamięć telefonu

Sony Ericsson c902 posiada wbudowaną pamięć wielkości 160mb. Dodatkowo zastosowano slot na karty pamięci typu Memory Stick Micro (M2), z możliwością rozszerzenia do 8GB.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne opcje w tym telefonie, nie można uznać by był to telefon o charakterze Bonda. Nie mówię tu o niewyobrażalnych rozwiązaniach technologicznych. Jednak bardzo słaba kamera, brak GPS, czy modułu Wifi nie zachwyca. Jest to po prosty telefon, który zasłynął w jednej z produkcji filmowych.
Na szczęście do dyspozycji mamy wbudowane radio, czy odtwarzacz MP3.

Plusy:
– słabo dopracowany aparat 5mpx

Minusy:
– cena

Kategorie: Telefony komórkowe, Testy Sprzętu, Testy Telefonów Tagi: , , ,

Powiązane wpisy:

Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy
Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic Test telefonu Nokia 5310 XpressMusic
Test telefonu Nokia E71 Test telefonu Nokia E71
Test Nawigacji GPS Garmin 60Csx Test Nawigacji GPS Garmin 60Csx

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.