Test Nawigacji GPS Garmin 60Csx

Dziś na ruszt idzie nawigacja ręczna Garmin 60csx. Potocznie mówiąc „ręczniaka” miałem okazję przetestować w terenowych warunkach. Wyprawa na narty ze znajomymi w Słowackie Niskie Tatry do jednego z większych ośrodków narciarskich Jasna.

Garmin 60 csx

Wygląd i gabaryty Garmina 60csx

Rozpoczynając od wyglądu zewnętrznego mamy do czynienia z nawigacją turystyczną o wymiarach: 6.1 x 15.5 x 3.3 cm. Urządzenie z bateriami waży 213g.

Garmin 60 csx

Trzymając urządzenie w ręku widać, iż nawigacja jest stworzona solidnie i powinna sprawdzać się w najtrudniejszych warunkach. Zewnętrzna obudowa Garmina 60csx wykonana jest z bardzo dobrej jakości plastiku, miejscami wstawki wykonane są z gumy, która stwarza dodatkowe tarcie, poprzez co nawigacja trzyma się lepiej w ręku.

Garmin 60 csx

Przód nawigacji zawiera duży wyświetlacz o wymiarach 3.8 x 5.6 cm. Informacje prezentowane są w 256 kolorach.

Garmin 60 csx

Pod wyświetlaczem znajduje się klawiatura. Na pierwszy rzut oka możemy się poczuć trochę zdezorientowani w obsłudze urządzenia. Klawisz kursora może mieć znaczenie jednoznaczne, jednak 8 przycisków wydaje się być o kilka za dużo…

Garmin 60 csx

Nad wyświetlaczem znajduje się solidna antena obłożona gumowym materiałem. Obok anteny widoczny jest przycisk włączania oraz wyłączania nawigacji oraz do regulacji natężenia podświetlania (poprzez jednokrotne, krótkie przyciśnięcie).

Garmin 60 csx

Tył nawigacji posiada przykryte wejścia;
– wejście miniUSB,
– wyjście na antenę zewnętrzną,
– wejście na ładowarkę,
– oczko na przypięcie smyczy,
– klips umożliwiający przypięcie do paska,

Garmin 60 csx

Poniżej przykrywa baterii.

Garmin 60 csx

Odchylając zapięcie przykrywy baterii znajdujemy miejsce na dwie baterie typu AA. Pod bateriami, jako opcje można rozszerzyć pamięć nawigacji o karty typu microSD.

Garmin 60 csx

Kategorie: Nawigacja GPS, Testy Nawigacji, Testy Sprzętu Tagi: , , , , , , , ,

Powiązane wpisy:

Najpopularniejsze nawigacje GPS Najpopularniejsze nawigacje GPS
Test nawigacji Garmin nuvi 2495 Test nawigacji Garmin nuvi 2495
Zapowiedź testu: Garmin nuvi 2495 Zapowiedź testu: Garmin nuvi 2495
Test nawigacji Mio C725 Test nawigacji Mio C725

Komentarzy: 2 do "Test Nawigacji GPS Garmin 60Csx"

  1. nyeg pisze:

    korzystałem z tego gpsa przez jakieś 2 lata. Rewelacyjny sprzęt. Sprawdził się chyba pod wszystkimi względami. Wykorzystywałem go w Puszczy Białowieskiej podczas każdej pory roku w temperaturach od chyba ok. -20 do 30 stopni, zarówno w śniegu, jak i ulewnym deszczu. Wystarczyło co najwyżej go przetrzeć i działać dalej. Chociaż trochę skrzywił moje odczucia co do gpsów, bo to był pierwszy jakiego używałem i myślałem, że wszystkie są podobne do niego, a tymczasem, kiedy później mialem przyjemność (przyjemność?) używania czegoś innego, to dopiero było rozczarowanie… ;)

  2. Trzeba przyznać, że model jest wytrzymały!

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.