Test nawigacji GPS Naviroute N400

Niedawno miałem okazję używać nawigację firmy Naviroute, dokładnie model N400. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów na różnych drogach postaram się przedstawić wrażenia z użytkowania tego sprzętu.

Naviroute N400

Naviroute N400

Naviroute N400

Na pierwszy rzut oka…

Nawigacja Naviroute jest wydana w dwóch wersjach kolorystycznych. Czarno-szarym oraz czarno-czerwonym. Tą drugą miałem okazję testować.
Trzymając w rękach 3,5 calowe urządzenie można powiedzieć, iż sprawia wrażenie ergonomicznego. Dobrze się prezentuje. Obudowa wykonana z dobrej jakości plastiku. W całości gładka. Na górnej części widoczny czerwony element wraz z białym emblematem kwiatka. Tak, jakby producent chciał nam zasugerować, iż ta wersja kolorystyczna przeznaczona jest dla płci pięknej.

Naviroute N400

Trzymając po raz pierwszy w ręku omawiany sprzęt, zastanawiałem się, czy wyświetlacz 3,5” i rozdzielczości 320x240px będzie wystarczająco czytelny podczas jazdy. Jednak podczas jazdy stwierdziłem, iż mapa jest zrobiona wystarczająco czytelnie, tak by osoby ze słabszym wzrokiem dostrzegły szczegóły.

Naviroute N400

Z jednej strony obudowy znajduje się wejście do zasilacza (np. sieciowego), po drugiej stronie zaś: gniazdo karty SD, gniazdo słuchawkowe Jack 3,5mm (słuchawki w zestawie), przycisk reset oraz wejście miniUSB (dołączona w zestawie ładowarka samochodowa oraz kabel do połączenia urządzenia z komputerem). Można również ładować urządzenie za pomocą ładowarki sieciowej miniUSB.
Na tylnej ściance urządzenia znajduje się głośnik, z którego wydawane są komunikaty głosowe, odtwarzana jest muzyka i tym podobne.

Naviroute N400

Naviroute N400

Odwracając górną częścią do siebie, zauważamy włącznik. Przytrzymujemy i urządzenie wita nas logo firmy Naviroute, a następnie producenta oprogramowania. W N400 zainstalowana jest polska mapa AutoPilot. Wyprzedzając mój test mogę powiedzieć, iż mapa wywarła na mnie ogromnie pozytywne wrażenie swoją dokładnością. Ale ten aspekt opiszę w późniejszym dziale.

Naviroute N400

Menu

Nawigacja po menu jest bardzo prosta i intuicyjna. Przyciski są duże i czytelne. Używanie palców nie sprawia problemów nawet osobom o niemałych palcach. Producent dołączył do zestawu rysik, dla tych bardziej wymagających, ale muszę szczerze powiedzieć, iż nie było potrzeby używania go.

Naviroute N400

Naviroute N400

W ustawieniach możemy wybrać rodzaj kolorystyki stosowany w menu. Pastelowy widoczny na większości zdjęć, oraz czarno-biały (zdjęcie również widoczne).

Naviroute N400

Odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre. Możemy zauważyć to między innymi na filmie, który prezentuje poniżej.
W urządzeniu znajduje się wbudowany odtwarzacz filmów oraz przeglądarka zdjęć. Więc jeżeli nie chcesz korzystać z nawigacji, możesz skorzystać z odtwarzacza muzyki MP3, filmów, bądź przeglądać zdjęcia.

Naviroute N400

Naviroute N400

Nawigacja po menu jest szybka. Procesor nadąża za wydawanymi poleceniami przez nas. Przez ten czas, kiedy miałem możliwość korzystania z urządzenia w domu, nie będąc w trybie nawigacji, zdarzyło się zawieszenie systemu. Włączenie i wyłączenie pomogło. Nie było reguły na to, by oprogramowanie zawieszało się zawsze w tym samym momencie, zdarzyło się to przypadkowo. Bez względu na to, mam nadzieję, że producent naprawi to małe niedociągnięcie w następnej wersji.

Kategorie: Nawigacja GPS, Testy Nawigacji, Testy Sprzętu Tagi: , , , , , ,

Powiązane wpisy:

Najpopularniejsze nawigacje GPS Najpopularniejsze nawigacje GPS
Test nawigacji Garmin nuvi 2495 Test nawigacji Garmin nuvi 2495
Test nawigacji Mio C725 Test nawigacji Mio C725
Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2023 Chumber.pl.