Test nawigacji GPS Naviroute N400

Instalacja w samochodzie

Urządzenie w samochodzie możemy zamontować za pomocą dostarczonego przez producenta uchwytu samochodowego. Trzymając go w ręku po raz pierwszy, niestety, ale zastanawiałem się nad jakością wykonania tego elementu. Nie należy do świetnej jakości produktu, ustalanie kąta było trochę kłopotliwe. Pokrętła były mało precyzyjne. Ostatecznie można powiedzieć, że element jest wystarczający, byle by się dobrze przeklejał do szyby, a nawigacja nie spadała.

Naviroute N400

Naviroute N400

Po instalacji urządzenia na swoim miejscu przechodzimy w menu do trybu nawigowania, gdzie możemy połączyć się z satelitami i odnaleźć się…

w terenie

Urządzenie szybko łapie sygnał z satelity. Jazda jest bardzo przyjemna. Mapy zainstalowane w Naviroute to AutoPilot. Kiedy wyjechałem z osiedla byłem w szoku, że tak drobne ulice, które są kategorii najniższej, typu uklepana piaskowa droga były narysowane na mapie!
Poza miastem droga była również bardzo dobrze odwzorowywana. Każdy szczegół, każde skrzyżowanie. W skrócie: firma AutoPilot włożyła bardzo dużo wysiłku.

Naviroute N400

Na dowód tego, iż urządzenie może poprowadzić nas przez prawie zapomniane ulice jest poniższe zdjęcie. Specjalnie skręciliśmy z trasy by zobaczyć jak się zachowa nawigacja. Nasze urządzenie chciało nas prowadzić po jak najkrótszej drodze…

Naviroute N400

Jeżeli chodzi ma drobne minusy, to przeszkadzał mi odgłos podczas mijania radaru. Syrena wydawana przez urządzenia za pierwszym razem o mało mnie nie doprowadziła do zawału. Każdy kolejny fotoradar był już do przewidzenia i wiedziałem, by przygotować się na ten okropny odgłos.

Troszkę męczący jest moment, gdy jedziemy przez miasto prostą drogą przez około 5 km, a przy każdym krzyżowaniu głos mówi „Jedź prosto…”. Czyż nie łatwiej było by powiedzieć: „Przez najbliższe 5 km jedź prosto.” Ale to już kwestia gustu.

Naviroute N400 posiada w swojej gamie głosów bardzo interesujące rozwiązanie. Hasła wypowiadane przez kobietę typu: „w prawo tygrysie”, albo „ohhh, dotarłeś do celu”, niekoniecznie przypadną wszystkim do gustu.

Posumowanie

Plusy:
– bardzo dobra, szczegółowa mapa
– relatywnie niska cena
– słuchawki w zestawie

Minusy:
– producent mógł się postarać o lepsze wykonanie uchwytu
– brak możliwości wyboru lektora

Kategorie: Nawigacja GPS, Testy Nawigacji, Testy Sprzętu Tagi: , , , , , ,

Powiązane wpisy:

Najpopularniejsze nawigacje GPS Najpopularniejsze nawigacje GPS
Test nawigacji Garmin nuvi 2495 Test nawigacji Garmin nuvi 2495
Test nawigacji Mio C725 Test nawigacji Mio C725
Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy Samsung Galaxy S i9000 – test użytkowy

Pozostaw komentarz:

Dodaj komentarz
© 2007 - 2024 Chumber.pl.